Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow Obchody Dnia Tolerancji
Obchody Dnia Tolerancji Drukuj Email
Wpisał: Bożena Jaskulska   
07.12.2007.

16 listopada na całym świecie jest DNIEM TOLERANCJI.

 

Przygotowania do obchodów Dnia Tolerancji w ZSZ im. Jana Ruszkowskie trwały długo. Wreszcie nadszedł tem moment, 30 listopada 2007 r.Warto było czekać, gdyż rozmach uroczystości zaskoczył pozytywnie wszystkih obecnych.

Uroczystość rozpoczęła się o 11.45 na hali szkolnej. Brali w niej udział uczniowie i nauczyciele.Hasłem przewodnim było stwierdzenie:"Tolerancja nisyczy bariery, łączy ludzi".Choć na zewnątrz temperaturawynosiła około 0 stopni C to atmosfera była bardzo gorąca,

gdyż cała uroczystość została bardzo dobrze wykonana.Organizatorzy przygotowali piekny wiersz, rzetelny wykład oraz bardzo interesującą prezentację komputerową.Obchom Dnia Tolerancji towarzyszyły także występy szkolnej grupy tanecznej i zespołu muzycznego. Na szczególne uznanie asłużyli członkowie koła teatralnego, ktorzy perfekcyjnie wykonali satyryczną wersję bajki pt."Kopciuszek". Akcja "Kopciuszka"osadzona została w realiach współczesnego świata i zawierała elementy komediowe, które rozbawiły każdego.Prezentacja poruszała wiele tematów związanych z tolerancją, m.in.: rozwój tolerancji na przełomie wieków, tolerancja religijna, wolność słowa, zasady tolerancji, młodzież, a tolerancja,zero tolerancji dla przemocy w szkole, a także wiele innych.Czasem pojawily się drobne błędy techniczne, ale udało się z nich dzielnie wybrnąć i kontynuować apel. Wielkie podziękowania należy składać uczniom i oczywiście nauczycielom oraz pracownikom, którzy wykazali sie wielką inwencją aby przygotować tę uroczustość. To dzięki ich poświęceniu, cięzkiej pracy, pomocy i zaangażowaniu obchody Dnia Tolerancji zostały przygotowane z tak wielkim rozmachem. Uczniowie mogą być dumni z tego, że uczęszczają do tej właśnie szkoły, a grono pedagogiczne oraz reszta pracowników, że mogą w tej szkole pracować 

                                                                     Tomasz Brzeziński, uczeń kl. I ZI

Zmieniony ( 07.12.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »